Annonce
Musik 22. mar. 2010 KL. 19.00

Robbie orker ikke at underholde dig

Popstjernen Robbie Williams gider ikke den turné, hans bagland er ved at planlægge.

Annonce

Mest læste

Jobannoncer

Se ugens job-annoncer i tillægget Viden
send

Send artikel

Til:

(E-mail, adskil flere med komma)

Fra (E-mail): Besked:
banner
banner
print

»Let me entertain you«, plejer popstjernen Robbie Williams at synge til sine koncerter, men det tidligere Take That-medlem orker tilsyneladende ikke at underholde sine fans på den turné, som hans bagland er ved at planlægge.

Robbie Williams' managementfirma, IE Management, er i gang med at strikke en række koncerter sammen til en tour, som skal begynde til november, men en kilde tæt på sangeren udtaler følgende:

»Lige nu har Robbie slet ikke lyst til at være med, og det har han allerede fortalt sit bagland. Så stemningen er ikke god«, siger kilden ifølge avisen The Sun.

Aflysninger efter stofmisbrug
Sangerens seneste album, 'Reality Killed the Video Star', var en ganske stor succes, og det er derfor, at IE Management vil have Robbie Williams ud på en længere promotion-tour.

LÆS KONCERTANMELDELSEStjernen Robbie er tilbage på Mælkevejen

I 2006 var Robbie Williams senest på en længerevarende turné, men dengang døjede sangeren meget med sit stofmisbrug, hvilket fik ham til at aflyse nogle planlagte koncerter.

Sangeren og IE Management taler dog fortsat sammen om den mulige koncertturné, så måske Robbie Williams ændrer mening og tager på turné igen.

LÆS ERIK JENSENS INTERVIEWRobbie Williams - en plaget popsanger

ritzau

Annonce
Annoncer
Politik
27. maj. KL. 13.02
Skattereform. Johanne Schmidt-Nielsen kalder regeringens planer om ændringer i reguleringen af overførselsindkomsterne »det mest vanvittige set fra denne regering«. - Foto: Per Folkver

Johanne Schmidt-Nielsen: I chok over regeringen

Enhedslisten vil ikke acceptere ny regulering af overførselsindkomsterne.

Internationalt
27. maj. KL. 13.18
massedrab. 92 mennesker - heraf 32 børn - blev dræbt i massakren i den syriske by Houla. - Foto: ANONYMOUS/AP

Talsmand: »Syriens heroiske hær« står ikke bag massakren

Den syriske regering i Damaskus afviser, at den står bag massakren på 92 mennesker i byen Houla.

Café+Restaurant
27. maj. KL. 12.10
Stil. Britisk stil, parisisk stemning og et indbydende spisekort, som holder, hvad det lover - og lidt til. Nimb serverer velsmagende og veltillavede retter til rimelige priser. - Foto: Joachim Adrian

Nimb har fået et gastronomisk løft til overkommelige priser

Nimb Brasserie har gennemgået en metamorfose. Stilmæssigt passer det fremragende til Tivolis ånd.

Annoncer
Annoncer

Seneste CD-anmeldelser

Jazz

Topmøde. Koncerten med den amerikanske saxofonist Charles Lloyd og den græske sangerinde Maria Farantouri var en magisk oplevelse. Pr-foto
19. dec. KL. 15.04

Rock/pop

Seneste TV

01:03

27. maj. KL. 11.30 TV Soluna: Jeg kommer aldrig til at glemme det

Det sker
bøf. Burgerne hos Vesterbros originale burgerrestaurant er blandt de bedste i byen. - Foto: Peter Hove Olesen
26. maj. KL. 10.31

Gammel homosauna serverer byens bedste burgere

ibyen anbefaler

restaurant & cafe