Et spændende rum i hjertet af København
PRESSEN og SALEN kan rumme mange forskellige events og arrangementer.
PRESSEN og SALEN kan rumme mange forskellige events og arrangementer.
PRESSEN og SALEN kan rumme mange forskellige events og arrangementer.
Har du lyst til at høre mere om muligheder i forbindelse med leje af PRESSEN viser vi gerne rundt i de rustikke rammer, så du selv kan se og mærke om den gamle trykhal passer til dit arrangement.
Kontakt
Produktionsleder Jesper Andersen
jesper.andersen@jppol.dk
Forespørgsel om ledige datoer
Koordinator Helle Ingvarsen
helle.ingvarsen@jppol.dk
Adresse
PRESSEN
Vestervoldgade 33
1785 København V
Annonce
Klæd dine 2-10-årige i tøj af god kvalitet, enkle design og håndmalede print.
Sikkerhedstestede, dansk designet, dansk produceret og pakket i en bæredygtig pose.
Annonce
Tommy og Marianne Sørensen var stærke, da deres datter Julie som 17-årig blev indlagt på psykiatrisk afdeling med selvmordstanker. I dag er de ødelagte. Parret ønsker større fokus på den belastning, det er at være pårørende til et menneske, der lider af alvorlig psykisk sygdom.
For over en uge siden stormede bevæbnede amerikanere Kongressen i Washington. Et angreb, som præsident Trump opfordrede direkte til. Siden har det vist sig, at der var tale om en forberedt aktion... Spørgsmålet er, hvordan kunne det ske?
Hvor er den kinesiske og verdensberømte finansmand Jack Ma? Det spørgsmål stiller mange i både Kina og i hele verden sig selv. Politikens Asienkorrespondent Claus Blok Thomsen fortæller i dette afsnit om mangemilliardæren og stifteren af techgiganten Alibaba, som i oktober udtrykte kritik af det kinesiske styre og derefter pludselig var … væk.
Danmark åbner VM-ballet mod Bahrain. Landstræner advarer mod at tro, den indledende gruppe bliver en walkover for de regerende verdensmestre.