Endnu en ung mand er blevet varetægtsfængslet i forbindelse med drabet på en 54-årig mand i Vodskov. Aalborg Politi anholdt og sigtede i dag en 21-årig mand for drab eller dødsvold mod den handicappede Steven Noer fra Nordjylland. Dermed er i alt tre mænd sigtet i sagen. Torsdag blev en 18-årig mand varetægtsfængslet i fire uger, mens en tredje mand kort efter blev løsladt af anklagemyndigheden. De tre mænd er begge sigtet for at have dræbt eller slået Steven Noer til døde i hans lejlighed i bebyggelsen Lille Tingbakke i Vodskov. Politiet mener, at der er tale om et opgør om narkokriminalitet.
Lyt til artiklen
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Løkke går efter økonomisk ministerium til M: »Der er en kæmpe forskel på at sidde på regnemaskinen selv«
Hun lever som professionel jæger: »Det er svært at finde en mand, der er mand nok til mig«
Lyt til artiklenLæst op af Birgitte Kjær
00:00


Vi har lige været vidne til den måske største bedrift nogensinde i løbesporten. Men det er ikke løberen, der stjæler opmærksomheden
Lyt til artiklenLæst op af Anders Legarth Schmidt
00:00
Leder af Marcus Rubin
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Kæmpestudie glæder professor: »Det er jo vanvittigt. Frygten for smerter fylder alt for meget«
Lyt til artiklenLæst op af Lars Igum Rasmussen
00:00


























