Mæglere: Øer kan være en attraktiv salgsvare

Det går op og ned for salget af huse, ejerlejligheder og andelsboliger. Men hvad med øerne, kan de overhovedet sælges?

Jo da, hvis prisen er rigtig, burde det kunne lade sig gøre, vurderer to af landets ejendomsmæglere, der har gjort det til deres speciale at sælge ejendomme til de samfundslag, der kan låne mere end et par millioner kroner.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad
PodcastSe alle
Det var den største sabotagemission siden Anden Verdenskrig.⁠ Fire år senere florerer konspirationsteorierne stadig.⁠ ⁠ Dyk med ned på 80 meters dybde og se, hvordan sabotagen af den enorme Nord Stream-gaslinje menes at have været udført. ⁠ ⁠ Og følg de spor, der førte til anholdelsen af foreløbig to af de mistænkte sabotører. De nægter sig begge skyldige. ⁠

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her