2 dage tilbage: Prøv Politiken resten af året for 142 kr.

Storbritanniens rigeste er gode for 4.768 milliarder kroner

Milliardær. David Beckham er sammen med Victoria Beckham god for over 1,9 milliarder kroner. Det seneste år er formuerne hos de rigeste briter steget med femten procent.
Milliardær. David Beckham er sammen med Victoria Beckham god for over 1,9 milliarder kroner. Det seneste år er formuerne hos de rigeste briter steget med femten procent.

De rigeste briter vælter sig i flere og flere penge.

Formuerne hos Storbritanniens rigeste er steget med femten procent det sidste år.

142 kr. for resten af året

Politiken fylder 142 år, og derfor kan du læse og lytte med resten af året for kun 142 kr. Er der en bedre måde at fejre os selv på? Nej, det synes vi heller ikke.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Group 48095752
Den hacker, som påstår at stå bag det historiske læk, fortæller til Politiken, at de 8.749.975 cpr-oplysninger var beskyttet med kodeordet ‘123456’. ⁠ ⁠ Se, hvordan it-sikkerhedsekspert Emil Hørning fra Defend Denmark reagerede, da Politiken gav ham mulighed for at udføre en kort analyse af de data fra det historiske cpr-læk. ⁠
PodcastSe alle

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her