Frederiksberg Kurbad

Man kan nyde de kendte mosaikker af maleren Wilhelm Lundstrøm i Frederiksberg Svømmehal, mens man daser i kurbadet.
Man kan nyde de kendte mosaikker af maleren Wilhelm Lundstrøm i Frederiksberg Svømmehal, mens man daser i kurbadet.
Lyt til artiklen

Entréen til Frederiksberg Svømmehals kurbad koster 125 kroner.

Billetten giver udover kurbadet adgang til omklædning i luksusafdelingen, svømmehallen og i weekender til den lille svømmehal.

Kurbadet består af et saltvandsbassin, hvor man kan forestille sig, hvordan det må være at ligge i det Døde Hav. Der er også elektriske massagestole, sauna og aroma-dampbade, privat jet-massage karbad i seperate rum, almindeligt spabad, særlige massagebrusere, et stille- og hvilerum og et par daglige saunagus med en kyndig bademester.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her