Marianne Stockmarrhar delt denne artikel med dig. Som abonnent kan du frit dele artikler med familie og venner - det kræver kun, at de logger ind eller opretter en profil.


Marianne Stockmarrhar delt denne artikel med dig. Som abonnent kan du frit dele artikler med familie og venner - det kræver kun, at de logger ind eller opretter en profil.

Norge eftersøger 39-årig nordmand, som er sat i forbindelse med personsøgerangrebet i Libanon. Samtidig er nye detaljer om et pengespor til Hongkong dukket op under afhøringer, skriver ungarsk medie.

Politiet i Oslo beder nu hele verden om hjælp til at finde 39-årig mand, der forsvandt, da personsøgerne sprang

Foto: Tyrone Siu/Ritzau Scanpix
Foto: Tyrone Siu/Ritzau Scanpix
Lyt til artiklen

Politiet i Oslo beder nu hele verden om hjælp til at finde den 39-årige nordmand, der i sidste uge forsvandt, kort efter personsøgerne sprang i Libanon.

»Der er oprettet en savnetsag, og vi har udsendt en international efterlysning af personen. Generelt går en international efterlysning gennem Kripos, som effektuerer den videre«, siger afdelingsleder Mari Elise Bunæs Myhrer fra Oslo Politi til NRK.

Marianne Stockmarrhar delt denne artikel med dig. Log ind eller opret en profil, for at læse den.

Opret profilHar du allerede en profil?Log ind her

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her