Fødselsdagstilbud: Prøv Politiken resten af året for 142 kr.

Berlusconis privatliv er igen i medierne

Historie. Silvio Berlusconi har tidligere været anklaget for at have et have et forhold til den den gang 18-årige fotomodel Noemi Letizia (billedet). (Arkivfoto)
Historie. Silvio Berlusconi har tidligere været anklaget for at have et have et forhold til den den gang 18-årige fotomodel Noemi Letizia (billedet). (Arkivfoto)

Endnu en gang er Silvio Berlusconis sexliv i medierne.

Den 75-årige italienske premierminister er denne gang kommet i ilden for at have udstedt et diplomatpas til Giampaolo Tarantini, som er misttænkt for alfonseri, at handle med kokain og at fragte læssevis af kvinder ud til fester i Berlusconis private hus i årene 2008 og 2009.

142 kr. for resten af året

Politiken fylder 142 år, og derfor kan du læse og lytte med resten af året for kun 142 kr. Er der en bedre måde at fejre os selv på? Nej, det synes vi heller ikke.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Group 48095752
PodcastSe alle

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her