Sexdømt klippet ud af TV 2's julekalender

En sexdømt 20-årig mandlig skuespiller er klippet ud af TV 2's julekalender, men resten af holdet er det samme. Bagest Michael Carøe og Paprika Steen som Mikkels forældre, Mikkel i midten spillet af Marco Ilsø,  storesøster Louise til højre spillet af Mette Gregersen og endelig Mikkels lillesøster Marie spillet af Carla Sophie Fjeldsted.
En sexdømt 20-årig mandlig skuespiller er klippet ud af TV 2's julekalender, men resten af holdet er det samme. Bagest Michael Carøe og Paprika Steen som Mikkels forældre, Mikkel i midten spillet af Marco Ilsø, storesøster Louise til højre spillet af Mette Gregersen og endelig Mikkels lillesøster Marie spillet af Carla Sophie Fjeldsted.
Lyt til artiklen

Der er tre nisser, men ingen sexdømte mandlige skuespillere med i årets julekalender fra TV 2. Han er nemlig klippet ud.

Dermed kan børnefamilierne til december endelig sætte sig til rette foran tv'et og se TV 2's nyproducerede familiejulekalender 'Mikkel og guldkortet'.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her