16 oktober kommer Bob Dylan til Danmark for at give koncert, desværre i den lydmæssigt uvenlige Forumhal. Siden han var her sidst, har han både fortsat Den Endeløse Turné og arbejdet sammen med skuespillerne Jeff Bridges, Jessica Lange og Penelope Cruz i den nye film 'Masked & Anonymous'. Billetsalg 12. oktober På lydsporet til filmen synger Dylan selv fire numre. Yderligere et dusin Dylansange fortolkes af europæiske og amerikanske musikere. Billetsalget til koncerten i Forum 16. oktober begynder 12. august kl. 10. For salget står Billetmaskinen, TDC-butikkerne samt Sex Beat Records.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Nu kommer Trump med erkendelse om Iran-krigen efter valglussing
-
Politiske bomber på stribe: Det er en blå tsunami, der dramatisk vil ændre dynamikken i amerikansk politik
-
Få alle resultater fra midtvejsvalget
-
Selv JD Vances stol er blevet blå: Her er seks opsigtsvækkende resultater fra valgnatten
-
Trumps onde ånd vinder Georgia
-
Når først man er kommet i gang, er det ikke sådan at slukke
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Mød Ilan Pappe i Politikens Hus
Den fremtrædende israelske historiker og politiske aktivist, Ilan Pappe, gæster København til en samtale med Politikens Kulturredaktør Lotte Folke om Israel-Palæstina-konflikten.
Som abonnent får du billetten til 120 kr. (normalpris 195 kr.)
Studiepris/U30: 80 kr.