Det tog knap seks timer at få solgt de 7.200 billetter til koncerten med den amerikanske legende Bob Dylan i Gigantium i Aalborg. De første stillede sig op i køen foran Aalborg Kongres & Kultur Center søndag middag, knap et døgn før forsalget åbnede. Måske flere pladser Måske får nogle af dem, som ikke sikrede sig billet, alligevel mulighed for at opleve koncerten med Dylan den 22. oktober. Arrangørerne har nemlig konstateret, at Bob Dylan anvender en mindre scene end den, der blev anvendt til koncerten med Kylie Minogue tidligere i år, og det kan i bedste fald skaffe lidt flere pladser.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Disse 5 fødevarer skal du spise for at holde tarmen sund
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
-
Et toporkester faldt fra hinanden
-
Prinsesse Dianas bror forsvarer Charles-påstand: Jeg siger sandheden
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Debatindlæg af Ida Strand
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce