Mikkel Kessler-afbud knockouter tre bøger

timing. Informations Forlag, People’sPress og Ekstra Bladets Forlag mener stadig, det er en god idé at udgive Kessler-bøgerne. (Arkiv)
timing. Informations Forlag, People’sPress og Ekstra Bladets Forlag mener stadig, det er en god idé at udgive Kessler-bøgerne. (Arkiv)
Lyt til artiklen

25. september skulle bokseren Mikkel Kessler møde Allan Green i den meget omtalte Super Six-turnering.

Det lignede en rigtig god idé at time en bog om den berømte danske bokser til netop den kamp, og ideen var da også så god, at hele tre forlag fik den samtidig. Problemet med ideen var bare, at bokseren på et pressemøde for nylig meddelte, at han ikke alene var skadet, men han var også nødt til at holde sig væk fra bokseringen i lang tid.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her