Jorden brænder under Bitterfissen

Uvorn. Bloggeren Bitterfissen Bethany har trådt mange kendte (primært kvinder) over tæerne. Nu har et af hendes yndlingsofre fået nok.
Uvorn. Bloggeren Bitterfissen Bethany har trådt mange kendte (primært kvinder) over tæerne. Nu har et af hendes yndlingsofre fået nok.
Lyt til artiklen

Hun bliver kaldt 'Brækbek' og en 'tåbelig kælling', hendes børn er 'møgunger', og hendes omgangskreds er 'cokeramt'.

Livsstilsjournalisten Pernille Rahbek er et af den anonyme blogger Bitterfissen Bethanys yndlingsofre, og nu er Rahbek ved at have nået grænsen for, hvad hun vil finde sig i af anonyme tilsvininger.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her