Fødselsdagstilbud: Prøv Politiken resten af året for 142 kr.

Se hvilke tv-programmer vi foretrak i 2012

Populært. Men ikke populært nok til en førsteplads. 'Vild med dans' er dog stadig flot placeret på listen over danskernes foretukne tv-underholdning.
Populært. Men ikke populært nok til en førsteplads. 'Vild med dans' er dog stadig flot placeret på listen over danskernes foretukne tv-underholdning.

'X Factor'. Det kan dårligt komme bag på mange, at programmet der byder på underholdning, forventning, musik og glitter, er vores foretrukne program, når vi sætter os godt til rette i sofaen med fjernbetjenningen og en time tilovers.

LÆS OGSÅ Blachman om X Factor: »Jeg gør kraftedeme ikke det her for min egen skyld«

DR Medieforskning har, som en del af rapporten 'Medieudviklingen 2012' lavet en top ti liste over de mest sete programmer i 2012.

142 kr. for resten af året

Politiken fylder 142 år, og derfor kan du læse og lytte med resten af året for kun 142 kr. Er der en bedre måde at fejre os selv på? Nej, det synes vi heller ikke.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Group 48095752
PodcastSe alle

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her