Det er overraskende sjovt at være vidne til deres drengerøvs-banter, når youtuberen Rasmus Søndergaard følger sangeren Christopher i 24 timer, skriver Rose Marie Ulveman i denne klumme.
Jeg tog mig selv i at være lidt ærgerlig, da der allerede var gået en time i popstjernen og youtuberens selskab
24-årige Rasmus Søndergaard hænger ud med sangeren Christopher i Paris i 24-timer, og det er overraskende vellykket. Foto: Screendump fra Youtube
Lyt til artiklenLæst op af Rose Ulveman
04:12
Henter...
Jeg har lige hængt ud med popstjernen Christopher og YouTube-gameren Rasmus Søndergaard i en time.
Eller sådan føltes det i hvert fald, da jeg var færdig med at se den timelange video ’24 timer med Christopher’ i forsøget på at forstå hypen bag Rasmus Søndergaards YouTube-univers.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.