SAS-passagerer er strandet i Tel Aviv

Aflysninger. Langt de fleste selskaber - bortset fra israelske El Al - holder pause med flyvninger til Tel Aviv i Israel.
Aflysninger. Langt de fleste selskaber - bortset fra israelske El Al - holder pause med flyvninger til Tel Aviv i Israel.
Lyt til artiklen

I lufthavnen i Tel Aviv er et stort antal flypassagerer strandede, efter en stribe internationale flyselskaber har aflyst alle afgange til den uroplagede by af hensyn til passagerer og personales sikkerhed.

Omkring tre fjerdedele af afgangene fra lufthavnen Ben Gurion er aflyst onsdag morgen og et stort antal passagerer venter på nyt om deres fly. Heraf også et ukendt antal danske passagerer.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her