FC Midtjyllands guldfugl, Mohamed Zidan, er kommet i tysk søgelys. Ifølge det tyske nyhedsbureau DPA vil Werder Bremen have fat i den egyptiske dribler, der angiveligt løber rundt med et prisskilt på 30 millioner kroner om halsen. Det behøver dog ikke afskrække Werder Bremen, der netop har solgt græske Angelos Charisteas til Ajax Amsterdam for fem millioner euro, 37 millioner danske kroner. Og den sum penge er tyskerne villige til at investere i en ny spiller. Agent har ingen kommentarer Ivan Marko Benes, der er agent for Mohamed Zidan, har dog ikke den store lyst til at forholde sig til tyskernes interesse. »Vi vil ikke kommentere spillersalg, som ikke er en realitet, men rygter. Der er mange muligheder, og vi ser positivt på januar måned«, siger Ivan Marko Benes.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Nu kommer Trump med erkendelse om Iran-krigen efter valglussing
-
Politiske bomber på stribe: Det er en blå tsunami, der dramatisk vil ændre dynamikken i amerikansk politik
-
Få alle resultater fra midtvejsvalget
-
Selv JD Vances stol er blevet blå: Her er seks opsigtsvækkende resultater fra valgnatten
-
Trumps onde ånd vinder Georgia
-
Når først man er kommet i gang, er det ikke sådan at slukke
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Mød Ilan Pappe i Politikens Hus
Den fremtrædende israelske historiker og politiske aktivist, Ilan Pappe, gæster København til en samtale med Politikens Kulturredaktør Lotte Folke om Israel-Palæstina-konflikten.
Som abonnent får du billetten til 120 kr. (normalpris 195 kr.)
Studiepris/U30: 80 kr.