Det skadede knæ, der holdt Martin Laursen ude af VM-kvalifikationskampen mod Ukraine, driller fortsat den lange stopper. Endda så meget, at Birmingham-klubben nu sender Laursen til knæspecialist. »Laursen ser ikke ud til at være i orden, og det kan betyde en længere pause. Hvor lang ved jeg dog ikke, men han er bestemt ikke klar til at spille mod Chelsea lørdag. Mandag får vi en specialist til at kigge på ham, og så får vi forhåbentligt mere at vide«, siger Aston Villa-manager David O' Leary til klubbens hjemmeside. Martin Laursen blev skadet for to uger siden i Premier League-kampen mod Newcastle.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Nu kommer Trump med erkendelse om Iran-krigen efter valglussing
-
Politiske bomber på stribe: Det er en blå tsunami, der dramatisk vil ændre dynamikken i amerikansk politik
-
Få alle resultater fra midtvejsvalget
-
Trumps onde ånd vinder Georgia
-
Selv JD Vances stol er blevet blå: Her er seks opsigtsvækkende resultater fra valgnatten
-
Når først man er kommet i gang, er det ikke sådan at slukke
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Mød Ilan Pappe i Politikens Hus
Den fremtrædende israelske historiker og politiske aktivist, Ilan Pappe, gæster København til en samtale med Politikens Kulturredaktør Lotte Folke om Israel-Palæstina-konflikten.
Som abonnent får du billetten til 120 kr. (normalpris 195 kr.)
Studiepris/U30: 80 kr.