Morten Olsen har noteret sig, at den tyske formiddagsavis Bild mener at vide, at den tyske topklub Stuttgart har været i kontakt med den danske landstræner om et kommende skifte til den tyske bundesligaklub. Men Morten Olsen møder spekulationerne med tavshed. »Jeg har ingen kommentarer til det. Min holdning til den slags historier har altid været, at jeg ikke vil kommentere dem«, siger Morten Olsen, der heller ikke ønsker at svare på spørgsmålet om, hvorvidt Stuttgart er en interessant klub. »Det vil jeg heller ikke kommentere«, siger Morten Olsen, der dog aldrig har lagt skjul på, at han på et tidspunkt gerne vil være klubtræner igen.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
Trump: USA får »permanent kontrol over sikkerheden« i Grønland med ny aftale
-
Politikens USA-korrespondent: Grønlandsaftale ligner en blød landing
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
-
Disse 5 fødevarer skal du spise for at holde tarmen sund
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Debatindlæg af Ida Strand
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce