Israeler meldes på vej til FCK

Yoav Ziv (med ryggen til) har stiftet bekendtskab med sine måeske kommende holdkammerater i årets CL-kvalifikation.
Yoav Ziv (med ryggen til) har stiftet bekendtskab med sine måeske kommende holdkammerater i årets CL-kvalifikation.
Lyt til artiklen

Beitar Jerusalems alsidige forsvarsspiller Yoav Ziv meldes på vej til de danske mestre fra FC København.

Ifølge ekstrabladet.dk's kilder i Israel er den 26-årige landsholdsspiller blevet tilbudt en treårig kontrakt til en årsløn på 2,5 millioner kroner.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad
Fylder engelske ord for meget i dansk?

Christian synes, at »det ville være über fedt, hvis TV2 lod ’news’ hedde ’Nyheder’«. Jörg skriver, at sprog »ikke kan styres«, mens Jens Oluf mener, at mange mennesker og især de unge »dybest set er ligeglade«. Hvad mener du?

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her