Den franske forsvarer Patrick Evras uoverensstemmelser med Monaco blev onsdag endnu dybere, da han ikke engang er med i truppen til torsdagens kamp mod Auxerre, der har danske Thomas Kahlenberg i truppen. Evra er opsat på at forlade fyrstedømmet øjeblikkeligt, og det har fået Monacos sportsdirektør Jean-Luc Ettori til at sige, at Evra vil blive holdt helt væk fra truppen, så længe problemet med ham ikke er løst. Kilder tæt på den franske klub sætter den 24-årige forsvarer i forbindelse med et muligt klubskifte til Inter eller Manchester United.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
Trump: USA får »permanent kontrol over sikkerheden« i Grønland med ny aftale
-
Politikens USA-korrespondent: Grønlandsaftale ligner en blød landing
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
-
Disse 5 fødevarer skal du spise for at holde tarmen sund
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Debatindlæg af Ida Strand
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce