Alle Olsens mænd klar til Albanien

Michael Silberbauer (i midten) lykønsker Nicklas Bendtner med scoring. Silberbauer forventes klar til mødet med Albanien på onsdag.
Michael Silberbauer (i midten) lykønsker Nicklas Bendtner med scoring. Silberbauer forventes klar til mødet med Albanien på onsdag.
Lyt til artiklen

Nicklas Bendtner, Jon Dahl Tomasson, Christian Poulsen, Simon Kjær og Michael Silberbauer trænede søndag formiddag ikke med resten af landsholdet, der forbereder sig til onsdagens VM-kvalifikationskamp i Albanien.

»Vi spillede en meget hård kamp mod Portugal lørdag aften, og derfor bliver nogle af spillerne sparet lidt. Men jeg tror, at vi får alle mand klar til Albanien«, siger landsholdslæge Søren Kaalund.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her