Nedlagt med peberspray: Nicki Bille overfaldt betjent

problembarn. Nicki Bille er på grund af sin særprægede opførsel blevet lidt af en kultfigur i norsk fodbold, men af og til forløber danskeren sig.
problembarn. Nicki Bille er på grund af sin særprægede opførsel blevet lidt af en kultfigur i norsk fodbold, men af og til forløber danskeren sig.

Den danske fodboldangriber Nicki Bille Nielsen er angiveligt endnu en gang kommet på kant med loven.

Ifølge Ekstra Bladet blev Rosenborg-spilleren anholdt i København natten mellem skærtorsdag og langfredag. Avisen har fået fat i et internt dokument fra Københavns Politi, hvori både Nicki Billes navn og CPR-nummer er oplyst.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad
PodcastSe alle

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her