Laudrup i Qatar: Fodbold er universelt

titeljagt. Michael Laudrup (th) er kommet til en liga uden stjernespillere og storhold, men ambitionen er stadig på plads for danskeren.
titeljagt. Michael Laudrup (th) er kommet til en liga uden stjernespillere og storhold, men ambitionen er stadig på plads for danskeren.
Lyt til artiklen

Legende let ser det ud, når cheftræner Michael Laudrup dribler rundt og jonglerer med en bold inden onsdagens træning i fodboldklubben Lekhwiya fra Qatar.

Og det er heller ikke svært at lære fra sig, fortæller Laudrup, som har taget værktøjerne med fra sin tid i blandt andet Brøndby, Swansea, Getafe og Mallorca.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her