Real Madrids vicepræsident Emilio Butragueno beder om en blid behandling ovenpå søndagens 0-0-kamp mod Betis, som sendte Thomas Gravesen og kompagni 11 point efter Barcelona. Der blev i skuffelse piftet heftigt af spillerne fra tribunerne, da de forlod banen. »Det har været nogle svære 15 dage for os alle sammen, og måske bør vi slappe lidt af. Det positive er, at det var vores tredje kamp uden scoring imod os, men det er sjældent, at et hold som vores spiller tre kampe uden scoring. Mange kom og så vores kamp, selv om det var en helligdag, så det er klart, de var skuffede. Der var enkelte gode momenter, men generelt kunne niveauet have været bedre«, siger Emilio Butragueno.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Live: Nu reagerer Mette Frederiksen og Jens-Frederik Nielsen
-
Von der Leyen var knap færdig med sin tale, før jungletrommerne gik i danske medier
-
Han er simpelthen fejlcastet som Spangs afløser
-
Hun investerede gennem en platform, Mads Mikkelsen tilsyneladende havde anbefalet. To måneder senere var hele hendes opsparing væk
-
Trump: USA får »permanent kontrol over sikkerheden« i Grønland med ny aftale
-
Prinsesse Dianas bror forsvarer Charles-påstand: Jeg siger sandheden
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce