2012/2013: En sæson hvor storhold tager hævn

Titelkurs. FC Bayern kan vinde tre trofæer i løbet af maj: Bundesligaen, den tyske pokalturnering og Champions League.
Titelkurs. FC Bayern kan vinde tre trofæer i løbet af maj: Bundesligaen, den tyske pokalturnering og Champions League.
Lyt til artiklen

To kroner. Så mange penge kan man vinde, hvis man spiller 1.000 kr. på, at Manchester United vinder det engelske mesterskab i år.

Sidste sæson måtte de se sig slået halvvejs over målstregen, da Manchester City i sidste spillerunde sikrede sig mesterskabet til den blåklædte del af Manchester. De røde djævle har i øjeblikket hele 15 point ned til ærkerivalerne på andenpladsen i Premier League.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her