Argentiner leverer hattrick i Madrid

Sejr. Real Madrids Gonzalo Higuain fra Argentina (tv) fejrer et af sine tre mål i dagens kamp mod Betis på Santiago Bernabeu i Madrid.
Sejr. Real Madrids Gonzalo Higuain fra Argentina (tv) fejrer et af sine tre mål i dagens kamp mod Betis på Santiago Bernabeu i Madrid.
Lyt til artiklen

Real Madrid får - i hvert fald for en stund - æren af førstepladsen i den bedste spanske fodboldrække, efter madrilenerne lørdag besejrede Real Betis 4-1 på Bernabeu.

Hjemmeholdet kom ellers langsomt fra start og spillede en skuffede første halvleg. Spillerne faldt i både tempo og initiativ efter en indledende periode med enkelte lyspunkter af blandt andre Cristiano Ronaldo.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her