Zlatan undskylder sin udvisning

udvist. For anden gang i løbet af en måned blev Zlatan Ibrahimovic udvist, da Milan besejrede Fiorentina og Cesare Natali (tv.).
udvist. For anden gang i løbet af en måned blev Zlatan Ibrahimovic udvist, da Milan besejrede Fiorentina og Cesare Natali (tv.).
Lyt til artiklen

Der har været langt mellem målene på det seneste for Zlatan Ibrahimovic i Milan, og måske var det frustrationer over den dårlige form, der endte med, at han blev udvist i søndagens 2-1-sejr over Fiorentina.

Svenskeren fik sin anden advarsel i kampen få minutter før tid, da han skældte ud på en linjevogter, fordi en kendelse ikke gik hans vej.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her