Ferrari-kører frygter for sit job

Magnet. Massa er populær hos fans og pressen, men Ferrari-ledelsen mener, han har skuffet i årets to første VM-afdelinger.
Magnet. Massa er populær hos fans og pressen, men Ferrari-ledelsen mener, han har skuffet i årets to første VM-afdelinger.
Lyt til artiklen

Den tidligere vice-verdensmester i Formel 1 Felipe Massa frygter så meget for sit job hos Ferraris Formel 1-hold, at han har aflyst en planlagt ferie i hjemlandet Brasilien.

I stedet drager han til Ferraris hovedkvarter i italienske Maranello for at analysere og finde ud af, hvorfor han ikke har fået point i sæsonens første to løb.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her