Anja Andersen skal uddanne ledere

jobskifte. Anja Andersens pause fra håndbold har nu givet den tidligere spiller og træner mod på at arbejde med uddannelse af ledere. Arkivfoto.
jobskifte. Anja Andersens pause fra håndbold har nu givet den tidligere spiller og træner mod på at arbejde med uddannelse af ledere. Arkivfoto.
Lyt til artiklen

Pausen fra håndboldtrænergerningen fortsætter for Anja Andersen, hvis navn ellers har spøgt alvorligt i forbindelse med Faaborg HK's herrehold i den næstbedste række.

LÆS OGSÅ Anja-projekt vakler i Faaborg

I onsdagens udgave af B.T. forklarer den tidligere Slagelse- og FCK-træner, at hun fra nytår skal arbejde i firmaet Stifinder, der arbejder med udvikling af ledere.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Group 2

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her