Saints overlevede Falcons

Roddy White fra Atlanta Falcons (tv.) afviser angrevet fra New Orleans-spilleren Jabari Greer og scorer en touchdown.
Roddy White fra Atlanta Falcons (tv.) afviser angrevet fra New Orleans-spilleren Jabari Greer og scorer en touchdown.
Lyt til artiklen

Et brag af en afslutning på et brag af en kamp endte med, at divisionsrivalerne Atlanta Falcons og New Orleans Saints i Louisiana Superdome måtte helt ud i slutsekunderne, før en afgørelse kunne findes.

Atlanta Falcons, der før kampen havde vundet 4 og tabt 2, kom ind til kampen med masser af selvtillid og mængder af talent bag bolden og på trænersiden.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad
Fylder engelske ord for meget i dansk?

Christian synes, at »det ville være über fedt, hvis TV2 lod ’news’ hedde ’Nyheder’«. Jörg skriver, at sprog »ikke kan styres«, mens Jens Oluf mener, at mange mennesker og især de unge »dybest set er ligeglade«. Hvad mener du?

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her