INGEN KLAPJAGT PÅ ANONYM FORFATTER
Den suicidaldemokratiske partiledelse afviser, at der skulle være en klapjagt i gang for at finde den anonyme forfatter til bogen ’Den væmmelige suicidaldemokrat’:
»Det interesserer os overhovedet ikke, så ud over en halv snes løgnedetektortest har vi intet foretaget os for at finde ud af, hvem der står bag det illoyale, partiskadelige svineri«, siger gruppeformand Henrik Dam Kristensen og tilføjer:
»Nå jo, vi har selvfølgelig også haft et par gamle kendinge fra Nordjylland inde til afhøring, men det er jo ren rutine i den slags sager«.
OBSOplysning fra Boghandlerne til Samfundet Bog & Jihads filial i Brønshøj er lukket indtil videre på grund af personalemangel. Kunderne henvises til at handle på internettet hos alqaedabooks.com. Med venlig hilsen S aid Manskidesour
ATS er Politikens daglige satirespalte.




























