Berlusconi gav Nordeas boligkunder lav fleksrente

fleksrente. Det netop afholdte valg i Italien, der ikke har kåret en egentlig vinder, påvirkede den første dag med auktion over Nordeas obligationer.
fleksrente. Det netop afholdte valg i Italien, der ikke har kåret en egentlig vinder, påvirkede den første dag med auktion over Nordeas obligationer.
Lyt til artiklen

Hører du til de 150.000 boligejere med flekslån, der skal have tilpasset renten per 1. april, kan du sende en venlig tanke til Silvio Berlusconi, der netop har forsøgt comeback på den politiske scene i Italien.

I hvert fald, hvis du har lån hos Nordea Kredit, der i dag som et af de første institutter er gået i gang med auktionerne over de bagvedliggende obligationer.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her