Mænd er vilde med at teste deres sæd

interesse. Vi er overrasket over den opmærksomhed, vi har fået. Det viser, at frugtbarhed er noget, der ligger mange danske mænd på sinde, lyder det fra en af arrangørerne.
interesse. Vi er overrasket over den opmærksomhed, vi har fået. Det viser, at frugtbarhed er noget, der ligger mange danske mænd på sinde, lyder det fra en af arrangørerne.
Lyt til artiklen

Kravl igennem et toilet, kram en robot eller få lavet en 3D-simulering af dit ansigt.

Tilbuddene på den folkelige del af den europæiske videnskabsfestival Esof har været mange. Der har dog været en stand, som er løbet med en stor del af opmærksomheden. For her var det muligt at få testet sin sædkvalitet på stedet.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad
Fylder engelske ord for meget i dansk?

Christian synes, at »det ville være über fedt, hvis TV2 lod ’news’ hedde ’Nyheder’«. Jörg skriver, at sprog »ikke kan styres«, mens Jens Oluf mener, at mange mennesker og især de unge »dybest set er ligeglade«. Hvad mener du?

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her