Marlene Holmhar delt denne artikel med dig. Som abonnent kan du frit dele artikler med familie og venner - det kræver kun, at de logger ind eller opretter en profil.


Marlene Holmhar delt denne artikel med dig. Som abonnent kan du frit dele artikler med familie og venner - det kræver kun, at de logger ind eller opretter en profil.

Klumme afChristian Jensen

Ansvarshavende chefredaktør

På daglig basis leger Donald Trump med verdensfreden i Iran og resten af verden. Kan nogen gå op imod verdens mægtigste mand? Ja da. Hjælpen kan vise sig at komme fra en uventet kant.

Godt nyt for verden: Trump har fundet sin overmand

Lyt til artiklen

Trump kan overtage Venezuela med specialtropper, bombe Iran, kræve Grønland og flække Nato og den internationale retsorden på tværs.

Ingen jordiske kræfter kan tilsyneladende stoppe hans stadig mere rablende, rabiate og farlige udøvelse af magten. Og samtidig forlanger Donald Trump at blive fejret for det af masserne med verdenshistoriens mest guldglinsende triumfbue i Washington og et Trump Tower på Månen.

Marlene Holmhar delt denne artikel med dig. Log ind eller opret en profil, for at læse den.

Opret profilHar du allerede en profil?Log ind her

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her