Haarder: Det er på tide, jeg ser en Potter-film

Haps. Sundhedsminister Bertel Haarder satser på, at hans barnebarn kan hjælpe ham med at følge med i filmen. Han har nemlig ikke set de foregående syv.
Haps. Sundhedsminister Bertel Haarder satser på, at hans barnebarn kan hjælpe ham med at følge med i filmen. Han har nemlig ikke set de foregående syv.
Lyt til artiklen

Den velkendte dreng med de runde briller tiltrækker alt fra politikere til Paradise-babes.

Til ære for den allersidste film i Harry Potter-historien, 'Harry Potter og Dødsregalierne - del 2', er den sorte løber rullet ud i Imperial i København, og entusiastiske fans, kendte som ukendte, strømmer til for at være de første, der får set den sidste del af fortællingen, som på alle fronter har skabt rekorder verden over.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her