Champions League-tv er pumpet op med reklamer. Og det bliver aldrig anderledes. Tværtimod er der grund til at frygte, at det bliver endnu værre.
Nej, vi er IKKE en del af Bet 365: Ååhhh, giv os nu bare fodbold uden alle de helvedes reklamer med Pilou Asbæk
Pilou Asbæk toner frem igen og igen i reklamepauserne, hvor han reklamerer for spilfirmaet Bet365. Det får vores anmelder til at zappe helt væk. Foto: Per Lange/POLFOTO
Lyt til artiklen
Henter...
Set i tv er Politikens daglige tv-klumme. Den skrives på skift af avisens anmeldere og journalister og er udelukkende udtryk for skribentens egen holdning.
I dag skriver Rasmus Bech om Champions League og Premier League i fodbold på TV3+ og andre kanaler. Kampene kan ses tirsdag og onsdag og hver weekend.
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.