Skuespiller Julia Louis-Dreyfus får ældre kendiskvinder til at dele ud af deres hemmeligheder. Det er morsomt og rørende.

Bare fordi man er 80, kan man jo godt have lyst til sex. Og god søvn

Isabel Allende er bedst kendt for sit forfatterskab. Men nu ved vi også, at hun dyrker sex, mens hun spiser vingummier med hamp i.  Foto: Arne Dedert / AP Images/Arne Dedert/picture-alliance/dpa/AP Images
Isabel Allende er bedst kendt for sit forfatterskab. Men nu ved vi også, at hun dyrker sex, mens hun spiser vingummier med hamp i. Foto: Arne Dedert / AP Images/Arne Dedert/picture-alliance/dpa/AP Images
Lyt til artiklenLæst op af Lars Hedebo Olsen
06:07

Bare fordi man er 80, kan man jo godt have lyst til sex. Og god søvn

De seneste forhold, Jane Fonda har været i, er alle endt med en ting: Hun er begyndt at fantasere om begravelser. Ikke sin egen, men kærestens.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Group 2

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her