Tilbud: Få digital adgang og avisen leveret i weekenden for 199 kr./md.

Københavnere går glip af ny musiktjeneste

MUSIK. Borgere i Københavns Kommune får ikke adgang til et overflødighedshorn af musik-streams på bibzoom.dk.
MUSIK. Borgere i Københavns Kommune får ikke adgang til et overflødighedshorn af musik-streams på bibzoom.dk.

Borgerne i Københavns Kommune får ikke adgang til den nye banebrydende musiktjeneste, bibzoom.dk, der vil kunne konkurrere med en udskældt tjeneste som Spotify.

Sammen med halvdelen af landets andre biblioteker har Københavns Biblioteker nemlig ikke turdet hoppe med på den nye biblioteks-tjeneste.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad
PodcastSe alle
Uanset hvor velfungerende en grønlandsk familie man er en del af, så lurer frygten for, at andre danskere skal se skævt til en og dømme en ude, bare fordi man er grønlænder, fortæller Sorlannguaq Maria Ravn.

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her