Læserne tipper: Her er julens smukkeste lys

london. Udsmykning på Carnaby Street i det centrale London fanget af læser Mogens Bjergby.
london. Udsmykning på Carnaby Street i det centrale London fanget af læser Mogens Bjergby.
Lyt til artiklen

Læsernes guide er tips til verden, som du, læseren, har oplevet den. Guiden er sat sammen af de bedste anbefalinger til ugens emne. I sidste uge gjaldt det tips til de smukkeste julebelysninger:

1. Londons fantastiske lys

London er kendt for sine mange fantastiske juleudsmykninger, og der er nok af muligheder for et flot syn. Man kan starte i Harrod’s med de flotte juleudsmykninger og derefter se årets udsmykning af Oxford Street, Regent Street og vinduerne i Liberty varehuset med det smukke bindingsværk, Carnaby Street og glem ikke Covent Garden med de mange dyre butikker og den gamle torvehal og kæmpejuletræet. Mogens BjergbyLÆSERNE TIPPERHer er de mest eventyrlige slotte

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her