Fødselsdagstilbud: Prøv Politiken resten af året for 142 kr.

Nu kan Ryanairs passagerer bedømme rejsen lige efter landing

Lavpris. Efter voldsom debat og fagforeningspalaver fløj Ryanair første gang fra Københavns Lufthavn i marts 2015.
Lavpris. Efter voldsom debat og fagforeningspalaver fløj Ryanair første gang fra Københavns Lufthavn i marts 2015.

Kalendrene med de halvnøgne piger er væk. Det enorme antal gebyrer er barberet ned. Der er skiftet farver om bord i kabinen. Og den storskrydende, provokerende topchef, Michael O'Leary, holder igen med sine verbale udfald.

Siden 2014 har Ryanair været i gang med imageændrings-kampagnen 'Always Getting Better', og seneste tiltag er lanceringen af app-funktionen 'Rate My Flight'.

142 kr. for resten af året

Politiken fylder 142 år, og derfor kan du læse og lytte med resten af året for kun 142 kr. Er der en bedre måde at fejre os selv på? Nej, det synes vi heller ikke.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Group 48095752
PodcastSe alle

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her