Min første Super Bowl-rejse ...
var Super Bowl (finale i amerikansk fodbold, red.) XXXIII (33), hvor Atlanta Falcons med Morten Andersen på holdet tabte til Denver Broncos. Det var i Miami i januar 1999.
Min bedste Super Bowl-rejse ...
er nok stadig min første Super Bowl, der står som noget helt specielt, men også Super Bowl 37 fire år senere, hvor turen gik til San Diego, var skøn.
San Diego er en af mine absolutte favoritbyer og klart et besøg værd, hvis man er på de kanter.
LÆS REJSEMINDERTopdesigners rejseminder: Det går altid galt i Indien
Min værste Super Bowl-rejse ... er jo svært at sige, når det drejer sig om at dække Super Bowl, men Detroit i tidlig februar var en meget kold oplevelse. På rejser til Super Bowl medbringer jeg altid ... masser af noter om de to hold, der spiller, en adapter til strømstikket og mine støjdæmpende hørebøffer til flyturen. Min favoritrejsepartner ... er naturligvis Jimmy 'Falkeøje' Bøjgaard, der er min medkommentator. Vi har dækket otte Super Bowls sammen og har haft nogle rigtig gode oplevelser.






























