Fodboldlandstræner Morten Olsen vil på grund af spillerstrejken se bort fra OB's Nicolai Stokholm til den kommendes uges landskamp mod Polen i Poznan. Det meddeler Dansk Boldspil-Union. Nikolai Stockholm er den eneste spiller fra en dansk klub på det landshold, der er udtaget til træningskampen mod Polen onsdag i næste uge og bliver derfor ramt af strejken. OB'eren går dermed glip af en mulig debut på landsholdet.
Lyt til artiklen
Læs videre for 1 kr.
Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.
Bliv abonnent nuAllerede abonnent? Log ind
Mest læste
-
Med et enkelt ord var hun med til at ændre verdenshistorien
-
»Nu fylder jeg 70, og det synes jeg faktisk er klamt«
-
Dansk vaccineforsker deporteres: »Jeg har svært ved at forstå, at vores land ikke vil løfte en finger for en borger i nød«
-
Det første, der møder mig i den danske pavillon, er en kvinde med enorme silikonefyldte bryster
-
»De høje tabstal presser Putin. For russerne ved det jo godt«
-
10. august kl. 5.26 begyndte en 100 meter høj monsterbølge lige her. Mysteriet bag historiens næststørste tsunami er løst
1
2
3
4
5
6
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce
Det første, der møder mig i den danske pavillon, er en kvinde med enorme silikonefyldte bryster
Debatindlæg af Martin Hjort Jensen
Debatindlæg af Trine Ring
Indholdet fortsætter efter annoncen
Annonce




























