Turbo-Bent inden pokalbrag: Pas på FCK's esser

Farlig. Ham her er de bange for i Brøndby, som møder FCK i aften. Sidst de to hold mødtes vandt FCK 2-1, hvor Dame N'Doye scorede det ene mål.
Farlig. Ham her er de bange for i Brøndby, som møder FCK i aften. Sidst de to hold mødtes vandt FCK 2-1, hvor Dame N'Doye scorede det ene mål.
Lyt til artiklen

Når Brøndby i aften møder FC København i pokalturneringen, bør de blå-gule spillere tage sig i agt for københavnernes individualister.

Ifølge assistenttræner Bent 'Turbo' Christensen gjorde Brøndby det overordnet godt, da de to hold mødtes for en måned siden. Men så scorede Dame N'Doye og Cesar Santin efter pausen og sikrede FCK en sejr på 2-1.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her