Få avisen leveret hver lørdag for kun 99 kr.

Arsenal jubler over angriber, der floppede ved EM

Skifte. Olivier Giroud spillede blot 32 minutter ved EM, hvor Frankrig åbnede godt, men ikke var i nærheden af sejr hverken mod Sverige eller i kvartfinalen mod Spanien.
Skifte. Olivier Giroud spillede blot 32 minutter ved EM, hvor Frankrig åbnede godt, men ikke var i nærheden af sejr hverken mod Sverige eller i kvartfinalen mod Spanien.
Lyt til artiklen

Nicklas Bendtners fremtid i Arsenal ser efterhånden ganske tvivlsom ud, efter at klubben netop har sikret sig sin anden offensiv oprustning forud for den kommende sæson.

Først hentede den engelske Premier League-klub den tyske landsholdsangriber Lukas Podolski i FC Köln, og nu skriver Arsenal så på sin hjemmeside, at man har skrevet en langvarig kontrakt med den franske landsholdsangriber Olivier Giroud.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad
PodcastSe alle

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her