Skuffet Agger: Vi gav bolden for meget væk

Duel. Daniel Agger slap sin markering af Robin van Persie en enkelt gang, hvilket hollænderen takkede for ved at score til 1-0.
Duel. Daniel Agger slap sin markering af Robin van Persie en enkelt gang, hvilket hollænderen takkede for ved at score til 1-0.
Lyt til artiklen

Der er ikke meget at være glad for efter et nederlag, konstaterer Daniel Agger, efter at han og Liverpool søndag tabte 1-2 ude til Manchester United i Premier League.

Den danske landsholdsanfører er dog glad for, at gæsterne ifølge ham selv spillede en god anden halvleg, hvor Liverpool kom bagud 0-2, men fik reduceret til 1-2 ved Daniel Sturridge.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her