Laudrups nøglespiller slipper nådigt

scannes. Nathan Dyer (midt) var Swanseas bedste spiller i kampen mod Norwich, indtil han pådrog sig en slem skade.
scannes. Nathan Dyer (midt) var Swanseas bedste spiller i kampen mod Norwich, indtil han pådrog sig en slem skade.
Lyt til artiklen

Michael Laudrup kan foreløbigt ånde lettet op. Røntgenbilleder viser, at Swanseas lynhurtige kantspiller Nathan Dyer ikke har brækket anklen, som der ellers var frygtet, da spilleren blev båret fra banen i søndagens udebaneopgør mod Norwich.

Det så meget grimt ud, da Dyer efter en hidsig duel med Norwich-forsvareren Sebastien Bassong vred om på anklen. Og Swansea-spilleren måtte have ilt, mens han blev båret fra banen.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her