Nyhed! Politiken Lyd i 6 mdr. for kun 99 kr.

Olsen vil have alle mand til at spille videre

GENERATIONER. I Kasper Schmeichel og Michael Krohn-Dehli havde Morten Olsen taget et par spillere med forskellig baggrund med til dagens pressemøde.
GENERATIONER. I Kasper Schmeichel og Michael Krohn-Dehli havde Morten Olsen taget et par spillere med forskellig baggrund med til dagens pressemøde.
Lyt til artiklen

Tirsdagens VM-kvalifikationskamp mod Malta er den sidste i denne omgang, og med VM-muligheden ude af syne og næsten et år til næste vigtige landskamp kunne det være et oplagt tidspunkt for spillere at takke af på landsholdet.

Det er der dog ingen grund til, hvis man spørger landstræner Morten Olsen, der håber at have samtlige spillere til rådighed også fremover.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her