Det er nu, du skal bestille julehygge til toilettet

Det er nu, julemandspynt til toilettet skal bestilles, hvis det skal nå frem inden  december. Et sæt koster fra 40 kroner og op på Wish.  Foto: Andreas Haubjerg
Det er nu, julemandspynt til toilettet skal bestilles, hvis det skal nå frem inden december. Et sæt koster fra 40 kroner og op på Wish. Foto: Andreas Haubjerg
Lyt til artiklen

Det er alt for tidligt at indkøbe julepynt nu, vil du måske indvende – det var der ansatte, der gjorde, da de i denne uge så det fine julemandskostume til et toiletsæde, som Bagsiden har indkøbt på den kinesiske krimskramsgigant Wish og havde betrukket et meget besøgt fællestoilet med.

Men det er på høje tid. Især når man skal regne med tre ugers leveringstid og gerne vil have sit indkøbte juleudstyr i hænde inden 1. december.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her