Skønhed kommer som bekendt indefra. Så jo ældre man bliver, jo skønnere bliver man åbenbart også. Men nok mest på indersiden.

Anden halvleg: »Jeg er begyndt at finde en vis pervers fornøjelse ved at ligne noget, der er løgn«

Stavgang for viderekomne med Skiklubben Hareskov. Fra venstre Kristina Kadziola, Per Munch i kødtrøje og Bo Lundqvist.
Stavgang for viderekomne med Skiklubben Hareskov. Fra venstre Kristina Kadziola, Per Munch i kødtrøje og Bo Lundqvist.
Lyt til artiklen

»I still got some stuff in the basement«-

Sådan siger Sylvester Stallone i rollen som den førtidspensionerede bokser Rocky Balboa, bedst som man troede, han havde fået tæsk nok. Den lille mand med det store ego er klar til endnu en gang bankekød for raske drenge. Han har nemlig stadig noget liggende nede i kælderen.

Læs videre for 1 kr.

Du er godt i gang – få adgang til hele artiklen, alt på politiken.dk og dagens e-avis i en måned for kun 1 kr. Ingen binding.

Bliv abonnent nu
Allerede abonnent? Log ind
Stopskilt_glad

© Alt materiale på denne side er omfattet af gældende lov om ophavsret. Læs om reglerne her